Figura 2

Informujemy o dwóch kolejnych korzystnych dla naszych Klientów wyrokach w sprawach kredytów powiązanych z CHF – tym razem prawomocna nieważność umowy Deutsche Bank i nieprawomocna nieważność umowy dawnego Polbanku.

1. Wyrokiem z dnia 28.02.2022 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie (I ACa 416/21, SSA Marzanna Góral) oddalił w przeważającej części apelację Deutsche Banku od korzystnego dla naszych Klientów wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie z dnia 30.12.2020 r. (I C 599/17), zmieniając jedynie datę naliczania odsetek ustawowych za opóźnienie (niestety pozbawiając powodów odsetek za ponad 4 lata). Kosztami postępowania został obciążony w całości bank. Wyrok zapadł na posiedzeniu niejawnym. W I instancji natomiast Sąd zasądził wszystkie dochodzone kwoty (ponad 182 tys. zł i ponad 89 tys. CHF) z uwagi na nieważność umowy kredytowej.
 

Potrzebujesz pomocy prawnej?

 
Wyrok jest prawomocny.

2. Wyrokiem z dnia 02.03.2022 r. Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie (I C 73/20/S, SSR Anna Jawień) zasądził na rzecz naszych Klientów od Raiffeisen Bank International AG kwoty ponad 15 tys. zł i ponad 10 tys. CHF wraz z odsetkami liczonymi od dnia upływu terminu zakreślonego bankowi w wezwaniu do zapłaty, a także obciążył bank w całości kosztami postępowania. Wyrok również zapadł na posiedzeniu niejawnym. Biorąc jednak pod uwagę zasądzone kwoty, możemy z całą pewnością stwierdzić, że podstawą rozstrzygnięcia była przesłankowa nieważność umowy kredytu indeksowanego zwartego w dawnym Polbanku.

Wyrok jest nieprawomocny.

Zobacz także:

11 nieważności – w tym 2 prawomocne – w 5 dni!

 

Sprawdź naszą ofertę w zakresie:

 
 

Referencje kancelarii Kaczmarski Żurowski potwierdzają

KONTAKT

SIEDZIBA W KRAKOWIE


ul. św. Wawrzyńca 39/2
31-052 Kraków

GODZINY OTWARCIA


Pn-Pt 09:00 – 17:00

Prosimy o wcześniejsze umawianie terminów spotkań.


© 2019 Kaczmarski Żurowski Adwokaci.
Regulamin Informacja RODO

logo-footer