Artykuł blogowy adwokaci Kraków

Z dniem 24 lutego 2020 roku postanowienie o zatwierdzeniu układu GetBack S.A. z wierzycielami stało się prawomocne. W związku z powyższym doszło do umorzenia 75% wartości niezabezpieczonych obligacji nabytych przez każdego obligatariusza w ofercie prywatnej.

Obecnie jedyną szansą na odzyskanie owych 75% wartości nabytych obligacji GetBack S.A. jest skierowanie pozwu do sądu przeciwko podmiotowi rynku finansowego, który naruszał przepisy prawa oferując obligacje konsumentom.

Wsparciem dla konsumentów pozostających w sporze z Idea Bank S.A. w związku z nabyciem obligacji GetBack S.A. jest z pewnością decyzja Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nr RBG –1/2020 z 3 lutego 2020 roku (nieprawomocna), w której stwierdzono, że określone aktywności Idea Bank S.A. podejmowane w ramach oferowania obligacji GetBack S.A. stanowiły praktyki naruszające zbiorowe interesy konsumentów, w związku z czym bank winien wypłacić obligatariuszom określone rekompensaty finansowe.

Obecnie prawnicy naszej kancelarii reprezentują ponad 40 obligatariuszy w sporach z Idea Bank S.A. Pierwsze wyroki w prowadzonych przez nas sprawach spodziewane są w kwietniu 2020 roku.

 

Sprawdź naszą ofertę w zakresie:

CategorySprawy GetBack

KONTAKT

  SIEDZIBA W KRAKOWIE


  ul. św. Wawrzyńca 39/2
  31-052 Kraków

  GODZINY OTWARCIA


  Pn-Pt 09:00 – 17:00

  Prosimy o wcześniejsze umawianie terminów spotkań.


  © 2019 Kaczmarski Żurowski Adwokaci.
  Regulamin Informacja RODO

  logo-footer