Uścisk dłoni i figura sprawiedliwości

Wyrokiem z dnia 7.11.2022 roku Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej w sprawie do sygn. akt I C 832/22 zasądził od Vienna Life TU na Życie S.A. na rzecz naszego Klienta ponad 8 tys. zł wraz z odsetkami za opóźnienie w płatności, a także obciążył w ubezpieczyciela w całości kosztami postępowania w sprawie.

Spór powstał na kanwie umowy Ubezpieczenia na Życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym ze Składką Regularną Multiportfel Złoty Wiek zawartej w 2012 roku z TU Skandia. Umowa została zawarta w oparciu o Ogólne Warunki Ubezpieczenia na Życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym ze Składką Regularną „Multiportfel Złoty Wiek” OW-R-ZWK-111220.
 

Potrzebujesz pomocy prawnej?

 
W sprawie przedstawiliśmy jedynie argumentację dotyczącą abuzywności klauzul umownych, które dopuszczały zatrzymanie przez Viennę części wartości rachunku konsumenta w sytuacji przedterminowego rozwiązania umowy. Nie odwoływaliśmy się do kwestii nieważności umowy, bowiem – co rzadko spotykane – Klient na tym produkcie zarobił.

Sąd podzielił naszą argumentację prawną wskazując, że niedozwolone są te postanowienia, które dopuszczają zatrzymanie do 100% wartości rachunku konsumenta w przypadku przedterminowego rozwiązania umowy ubezpieczenia.

Wyrok jest prawomocny (na dzień 23.11.2022 roku) bowiem Vienna nie wniosła w sprawie apelacji i sprawnie rozliczyła się z naszym klientem.

Zobacz także:

Multiportfel Złoty Wiek – prawomocna wygrana z Vienna Life TU

Sprawdź naszą ofertę w zakresie:

KONTAKT

SIEDZIBA W KRAKOWIE


ul. św. Wawrzyńca 39/2
31-052 Kraków

GODZINY OTWARCIA


Pn-Pt 09:00 – 17:00

Prosimy o wcześniejsze umawianie terminów spotkań.


© 2019 Kaczmarski Żurowski Adwokaci.
Regulamin Informacja RODO

logo-footer