Prawo waga

W tym tygodniu uzyskaliśmy 3 korzystne wyroki, przy czym jeden cieszy nas szczególnie. Jest to bowiem najpewniej pierwszy wyrok SSO w Warszawie Ewy Uchman po przejściu do Wydziału Frankowego (bardzo możliwe, że póki co jedyny korzystny), a przy tym zasądzający równowartość kwoty ponad 2,5 mln zł!

1. Wyrokiem z dnia 08.11.2022 r. Sąd Okręgowy w Krakowie (I C 2301/19, SSO Marta Woźniak) zasądził na rzecz naszych Klientów od ING Bank Śląski S.A. kwoty ponad 77 tys. zł i ponad 2 tys. CHF wraz z odsetkami (liczonymi od dnia złożenia oświadczenia o skutkach nieważności), obciążając bank w całości kosztami postępowania.
W ustnych motywach rozstrzygnięcia Sąd wskazał, że umowa kredytu jest nieważna z uwagi na abuzywność klauzul indeksacyjnych.
Wyrok jest nieprawomocny.
 

Potrzebujesz pomocy prawnej?

 
2. Wyrokiem z dnia 09.11.2022 r. Sąd Okręgowy w Warszawie (XXVIII C 16188/22, SSO Ewa Uchman) zasądził na rzecz naszej Klientki od Banku Millennium S.A. kwoty ponad 494 tys. zł i ponad 395 tys. CHF wraz z odsetkami (liczonymi od dnia upływu terminów zakreślonych bankowi w wezwaniach do zapłaty), obciążając bank w całości kosztami postępowania.
W ustnych motywach rozstrzygnięcia Sąd wskazał, że dwie umowy kredytowe są nieważne z uwagi na abuzywność klauzul indeksacyjnych.
Wyrok jest nieprawomocny, zaś Klienci czekali na niego niestety aż 6 lat.

3. Wyrokiem z dnia 09.11.2022 r. Sąd Okręgowy w Warszawie (XXIV C 167/20, SSO Dorota Stokowska-Komorowska) ustalił nieważność umowy zawartej w 2008 r. z Bankiem Gospodarki Żywnościowej S.A. (BGŻ), zasądzając na rzecz naszych Klientów od BNP Paribas Bank Polska S.A. kwoty ponad 202 tys. zł i ponad 68 tys. CHF wraz z odsetkami (liczonymi od dnia złożenia oświadczenia o skutkach nieważności), obciążając bank w całości kosztami postępowania.
Wyrok zapadł na posiedzeniu niejawnym i jest nieprawomocny.

Zobacz także:

Kolejne prawomocne nieważności i 10. korzystny wyrok w sprawie FORTIS Bank

 

Sprawdź naszą ofertę w zakresie:

 
 

Referencje kancelarii Kaczmarski Żurowski potwierdzają

KONTAKT

SIEDZIBA W KRAKOWIE


ul. św. Wawrzyńca 39/2
31-052 Kraków

GODZINY OTWARCIA


Pn-Pt 09:00 – 17:00

Prosimy o wcześniejsze umawianie terminów spotkań.


© 2019 Kaczmarski Żurowski Adwokaci.
Regulamin Informacja RODO

logo-footer