Młotek sędziowski i prawnik

Z satysfakcją informujemy, że w dwóch sprawach związanych z nabyciem obligacji GetBack S.A., Sąd Okręgowy w Katowicach udzielił naszym Klientom zabezpieczenia roszczeń odszkodowawczych przeciwko Idea Bank S.A. na łączną kwotę 600.000,00 zł!
 

Potrzebujesz pomocy prawnej?

 
Oznacza to, że Sąd uznał za uprawdopodobnione roszczenia Klientów przeciwko Idea Bank o zwrot wartości nabytych obligacji spółki GetBack S.A.

Postanowienie I Postanowienie II

Zgodnie z argumentacją prezentowaną w naszych pozwach, Idea Bank S.A. prowadził na rzecz swoich klientów usługi doradztwa inwestycyjnego, a także oferował nabycie obligacji spółki GetBack S.A. W wielu przypadkach oferta nabycia obligacji kierowana była do osób, które w Idea Bank S.A. posiadały aktywne lokaty terminowe. Doradcy bankowi często porównywali obligacje spółki GetBack S.A. do lokat terminowych, przy czym wskazywali, że gwarantują one dużo wyższe oprocentowanie inwestowanych środków. Inwestycja opisywana była jako w pełni bezpieczna, a dodatkowo – jako dająca możliwość wycofania środków w dowolnym momencie. Nierzadko doradcy bankowi oferowali Klientom Idea Bank, Lion’s Bank czy Getin Noble Bank możliwość przedterminowego zerwania aktywnych lokat z zachowaniem prawa do odsetek, pod warunkiem, że uwolnione środki zostaną przekazane na zakup obligacji spółki Get Back S.A.

Zgodnie z naszymi analizami opisane praktyki naruszały szereg przepisów powszechnie obowiązującego prawa. Co więcej, w toku oferowania obligacji GetBack S.A. odstępowano od realizacji wielu obowiązków normatywnych, których celem było zabezpieczenie potencjalnych inwestorów przed lokowaniem środków w produktach niedopasowanych do ich oczekiwań i akceptowanego przez nich ryzyka. Ustalenie powyższych faktów daje z kolei podstawy do formułowania roszczeń odszkodowawczych pod adresem instytucji, w ramach których dochodziło do opisywanych nieprawidłowości.

Zobacz także:

Bankier.pl pisze o naszym sukcesie w sporze z Alior Bank odnośnie obligacji GetBack S.A.

Sprawdź naszą ofertę w zakresie:

CategorySprawy GetBack
Dodaj komentarz:

*

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany na stronie.

KONTAKT

SIEDZIBA W KRAKOWIE


ul. św. Wawrzyńca 39/2
31-052 Kraków

GODZINY OTWARCIA


Pn-Pt 09:00 – 17:00

Prosimy o wcześniejsze umawianie terminów spotkań.


© 2019 Kaczmarski Żurowski Adwokaci.
Regulamin Informacja RODO

logo-footer