Prawo 2

Poniżej przedstawiamy krótkie podsumowanie pierwszego kwartału 2022 r.

Łącznie uzyskaliśmy w sprawach naszych Klientów 55 korzystnych wyroków (w tym 52 nieważności, 2 odfrankowienia i 1 wyrok, co do którego aby poznać pogląd Sądu, musimy zaczekać na pisemne uzasadnienie).
Aż 18 z tych wyroków to wyroki prawomocne.
Najczęściej wygrywaliśmy z PKO BP S.A. (13 nieważności, w tym 7 dot. Nordei), Raiffeisen Bank International (9 nieważności), mBankiem (7) i Millennium (7).

Łącznie mamy na swoim koncie już 173 korzystne wyroki! Aż ciężko uwierzyć, że niespełna 5 miesięcy temu pisaliśmy o tym, że mamy nadzieję zamknąć ten rok liczbą 200 wyroków, a obecnie wszystko wskazuje na to, że realne staje się uzyskanie aż 300 wyroków!
 

Potrzebujesz pomocy prawnej?

 
Niestety, zmuszeni jesteśmy poinformować również o dwóch tegorocznych przegranych – jak na razie jedynych i mamy nadzieję, że to akurat już się nie zmieni. Sprawy tym bardziej dla nas przykre, że obydwa rozstrzygnięcia zapadły w Krakowie. Czytając uzasadnienia obydwu wyroków można odnieść wrażenie, że Sąd pominął ostatnie 5-7 lat dorobku orzeczniczego, bo znajduje się tam praktycznie wszystko to, co można było przeczytać w uzasadnieniach niekorzystnych dla kredytobiorców orzeczeń w latach 2015 – 2017. Co ciekawe, w obu przypadkach wyroki wydawały Sądy w składach, w których uzyskiwaliśmy już wcześniej korzystne wyroki.
W pierwszym przypadku wyrok zapadł w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie (SSR Michalina Walat-Lis) w sprawie umowy kredytu zawartego z Santander Consumer Bank (nota bene – równolegle uzyskaliśmy w sprawach dotyczących tego banku 3 korzystne wyroki).
W drugim przypadku wyrok zapadł w Sądzie Okręgowym w Krakowie (SSO Irena Żarnowska-Sporysz) w sprawie umowy kredytu zawartego z dawnym GE Money Bankiem, przy czym – co istotne – podstawą rozstrzygnięcia nawet w najmniejszym stopniu nie była dość specyficzna dla tego banku konstrukcja klauzuli indeksacyjnej.
Oczywiście w obu sprawach zostały złożone apelacje.

Zobacz także:

Wyrok I Instancji w 1,5 miesiąca? To możliwe! Bilans kwietnia

 

Sprawdź naszą ofertę w zakresie:

 
 

Referencje kancelarii Kaczmarski Żurowski potwierdzają

CategorySprawy frankowe

KONTAKT

SIEDZIBA W KRAKOWIE


ul. św. Wawrzyńca 39/2
31-052 Kraków

GODZINY OTWARCIA


Pn-Pt 09:00 – 17:00

Prosimy o wcześniejsze umawianie terminów spotkań.


© 2019 Kaczmarski Żurowski Adwokaci.
Regulamin Informacja RODO

logo-footer