Rozmowa prawnicza młotek sądowy

Kolejne dobre wieści z Krakowa – najpewniej prawomocna nieważność BOŚ Bank i nieważność umowy dawnej Nordei z umową ramową w zakresie negocjacji kursów!

1. Nietypowa sytuacja spotkała nas już po wydaniu przez Sąd Okręgowy w Krakowie wyroku w sprawie przeciwko BOŚ Bank, o którym to wyroku pisaliśmy stosunkowo niedawno (wyrok z dnia 14.01.2022 r., I C 1149/21). Prawdopodobnie w zakresie dla nas korzystnym, wyrok uprawomocni się już niebawem. Dlaczego? Ano dlatego, że dzisiaj dotarła do nas przesyłka polecona od pełnomocnika banku, której adresatem był Sąd Okręgowy w Krakowie jednakże z błędnie wskazanym adresem (wskazano adres naszej kancelarii). Zakładamy, że przesyłka zawiera wniosek o uzasadnienie wyroku, tym bardziej, że taki wniosek nie został do dnia dzisiejszego złożony w sądzie. Wszystko wskazuje zatem na to, że z uwagi na omyłkę kancelarii reprezentującej bank, wyrok w najbliższym czasie uprawomocni się.
 

Potrzebujesz pomocy prawnej?

 
2. 26.01.2022 r. Sąd Okręgowy w Krakowie (I C 2028/20, SSR del. Anna Baran) uwzględnił niemal w całości nasze powództwo, zasądzając na rzecz naszych Klientów od Powszechnej Kasy Oszczędności Bank Polski S.A. kwotę ponad 252 tys. zł wraz z odsetkami liczonymi od dnia upływu terminu zakreślonego bankowi do zapłaty. Jednocześnie Sąd obciążył bank w całości kosztami postępowania.
W ustnych motywach rozstrzygnięcia Sąd wskazał, że nikogo nie powinno zaskakiwać już, że klauzule przeliczeniowe są niedozwolone, a wszelkie okoliczności dotyczące wykonywania umowy, na które powoływał się bank, są irrelewantne dla sprawy. Jest to nasz drugi już wyrok, w którym Sąd potwierdził, że okoliczność podpisania umowy ramowej w zakresie możliwości negocjacji kursu przy uruchomieniu kredytu, nie mają żadnego znaczenia dla sprawy.
Wyrok jest nieprawomocny.

Zobacz także:

271 KORZYSTNYCH wyroków w 2022 roku!

 

Sprawdź naszą ofertę w zakresie:

 
 

Referencje kancelarii Kaczmarski Żurowski potwierdzają

KONTAKT

SIEDZIBA W KRAKOWIE


ul. św. Wawrzyńca 39/2
31-052 Kraków

GODZINY OTWARCIA


Pn-Pt 09:00 – 17:00

Prosimy o wcześniejsze umawianie terminów spotkań.


© 2019 Kaczmarski Żurowski Adwokaci.
Regulamin Informacja RODO

logo-footer