Prawnik przy pracy i figurka

Nieważność umów starego portfela mBank S.A.

Wyrokiem z dnia 29 września 2021 r. Sąd Apelacyjny w Łodzi (I ACa 53/21, SSA Bożena Wiklak spr., SSA Michał Kłos, SSA Krzysztof Depczyński) zmienił (a w zasadzie utrzymał) korzystny dla kredytobiorców wyrok, zasądzając od mBank S.A. w Warszawie kwoty ponad 115 tys. zł i ponad 20 tys. CHF, obciążając bank w całości kosztami postępowania. Zmiana polegała jedynie na usunięciu solidarności w zakresie zasądzenia w/w kwot.
 

Potrzebujesz pomocy prawnej?

 
Sąd Apelacyjny w całości podzielił ustalenia Sądu I instancji, wskazując, że dwie umowy kredytowe tzw. starego portfela mBanku są nieważne.

W opisywanej sprawie bank przede wszystkim próbował podważyć status konsumenta po stronie kredytobiorców. W związku z otrzymaniem korzystnej oferty zawodowej bezpośrednio po zawarciu jednego z kredytów, kredytobiorcy przeprowadzili się do innego miasta, oddając w najem jedną z kredytowanych nieruchomości i rejestrując działalność gospodarczą w drugiej nieruchomości (rejestracja była wymagana do podjęcia współpracy zawodowej z firmą trzecią). W opisanym stanie faktycznym Sąd rozpoznający sprawę nie miał wątpliwości, że w zakresie obydwu kredytów kredytobiorcy działali jako konsumenci.

Z treścią orzeczenia można zapoznać się w zakładce KREDYTY CHF >> NASZE WYROKI

Zobacz także:

3 wygrane (nieważności) – z PKO BP S.A., mBank S.A. i Santander Bank Polska S.A.

 

Sprawdź naszą ofertę w zakresie:

 
 

Referencje kancelarii Kaczmarski Żurowski potwierdzają

KONTAKT

SIEDZIBA W KRAKOWIE


ul. św. Wawrzyńca 39/2
31-052 Kraków

GODZINY OTWARCIA


Pn-Pt 09:00 – 17:00

Prosimy o wcześniejsze umawianie terminów spotkań.


© 2019 Kaczmarski Żurowski Adwokaci.
Regulamin Informacja RODO

logo-footer