Figura i dokumenty na stole
15.12
Kolejna nieważność umowy kredytu powiązanego z walutą obcą (CHF) – tym razem umowa Ekstralokum dawnego Kredyt Banku została uznana przez Sad Okręgowy w Krakowie za nieważną już po 9. miesiącach od wniesienia pozwu. Co nie mniej istotne – wydając orzeczenie Sąd nie uwzględnił zgłoszonego przez bank zarzutu zatrzymania z uwagi na brak wymagalności roszczenia banku.

15.12.2021 r. Sąd Okręgowy w Krakowie (I C 1138/21, SSR del. Magdalena Jasińska) uwzględnił w całości nasze powództwo, zasądzając na rzecz Klienta od Santander Bank Polska S.A. kwotę ponad 101 tys. zł wraz z odsetkami za opóźnienie liczonymi od upływu terminu zapłaty wskazanego w wezwaniu. Jednocześnie Sąd obciążył bank w całości kosztami postępowania.
 

Potrzebujesz pomocy prawnej?

 
W ustnych motywach rozstrzygnięcia Sąd wskazał, że umowa jest nieważna z uwagi na abuzywność klauzul indeksacyjnych. Co przy tym istotne, Sąd nie uwzględnił zarówno zarzutu zatrzymania jak i zarzutu potrącenia, które złożone zostały przez bank. Sąd również w tym zakresie zgodził się z naszą argumentacją, że warunkiem koniecznym do złożenia oświadczenia o skorzystaniu z prawa zatrzymania jest wymagalność roszczenia, a w tym wypadku bank nigdy nie wzywał kredytobiorcy do zwrotu kapitału.

Wyrok jest nieprawomocny.

Zobacz także:

9 dni, 10 wyroków i… 10 wywalczonych dla naszych Klientów nieważności umów kredytów z CHF!

 

Sprawdź naszą ofertę w zakresie:

 
 

Referencje kancelarii Kaczmarski Żurowski potwierdzają

KONTAKT

SIEDZIBA W KRAKOWIE


ul. św. Wawrzyńca 39/2
31-052 Kraków

GODZINY OTWARCIA


Pn-Pt 09:00 – 17:00

Prosimy o wcześniejsze umawianie terminów spotkań.


© 2019 Kaczmarski Żurowski Adwokaci.
Regulamin Informacja RODO

logo-footer