Figura sprawiedliwości i stos dokumentów

Ciężko wyobrazić sobie lepszy początek roku – w 9 dni uzyskaliśmy dla naszych Klientów 10 korzystnych wyroków w sprawach tzw. kredytów we frankach. I było to 10 nieważności!

Dzisiaj z kolei uzyskaliśmy kolejne 2 korzystne wyroki – przeciwko Bankowi Ochrony Środowiska i Bankowi Millennium.

1. Wyrokiem z dnia 14.01.2022 r. Sąd Okręgowy w Krakowie (I C 1664/20, SSO Krzysztof Lisek) ustalił nieważność umowy oraz zasądził na rzecz naszych Klientów od Banku Millennium kwotę ponad 5 tys. zł i ponad 35 tys. CHF wraz z odsetkami, obciążając bank w całości kosztami postępowania.
 

Potrzebujesz pomocy prawnej?

 
2. Wyrokiem z dnia 14.01.2022 r. Sąd Okręgowy w Krakowie (I C 1149/21, SSO Krzysztof Lisek) zasądził na rzecz naszych Klientów od BOŚ Banku kwotę ponad 83 tys. zł i ponad 28 tys. CHF wraz z odsetkami, obciążając bank w całości kosztami postępowania.

W obu przypadkach podstawą rozstrzygnięcia była nieważność umowy kredytu z uwagi na abuzywność klauzul indeksacyjnych. Niestety, niezmiennie Sąd w tym składzie odsetki zasądza od dnia złożenia przez kredytobiorców oświadczenia w zakresie skutków nieważności, a więc w praktyce od dnia przesłuchania powodów na rozprawie.

Wyroki są nieprawomocne.

Zobacz także:

Podsumowanie tygodnia – 7 wyroków – w tym 3 prawomocne – i 9 nieważnych umów kredytowych

 

Sprawdź naszą ofertę w zakresie:

 
 

Referencje kancelarii Kaczmarski Żurowski potwierdzają

KONTAKT

SIEDZIBA W KRAKOWIE


ul. św. Wawrzyńca 39/2
31-052 Kraków

GODZINY OTWARCIA


Pn-Pt 09:00 – 17:00

Prosimy o wcześniejsze umawianie terminów spotkań.


© 2019 Kaczmarski Żurowski Adwokaci.
Regulamin Informacja RODO

logo-footer