Porozumienie

W tym tygodniu dowiedzieliśmy się o dwóch kolejnych korzystnych wyrokach, które zapadły w sprawach naszych Klientów na posiedzeniach niejawnych.

1. Wyrokiem z dnia 14.01.2022 r. Sąd Okręgowy w Warszawie (XXV C 83/22, SSO Ewa Jończyk) ustalił nieważność umowy kredytu zawartej z dawnym BRE Bankiem (umowa tzw. starego portfela) oraz zasądził od mBank S.A. na rzecz naszych Klientów kwoty ponad 178 tys. zł i ponad 55 tys. CHF wraz z odsetkami liczonymi od dnia upływu terminu do zapłaty zakreślonego bankowi. Jednocześnie bank został obciążony w całości kosztami postępowania.
 

Potrzebujesz pomocy prawnej?

 
2. Wyrokiem z dnia 20.01.2022 r. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli w Warszawie (II C 1052/18, SSR Ewa Breś) uwzględnił w całości nasze powództwo zasądzając na rzecz naszego Klienta od Raiffeisen Bank International AG kwoty ponad 11 tys. zł i ponad 17 tys. CHF wraz z odsetkami liczonymi od dnia upływu terminu do zapłaty zakreślonego bankowi. Również i w tej sprawie bank został obciążony kosztami postępowania w całości. Sprawa dotyczyła umowy kredytu indeksowanego zawartego z dawnym Polbankiem.

W tym roku uzyskaliśmy już zatem 14 wyroków potwierdzających nieważność umów kredytowych (indeksowanych i denominowanych). W nadchodzącym tygodniu będziemy mieli sporo okazji do powiększenia tej liczby – czeka nas 18 terminów rozpraw, w tym co najmniej 4 publikacje wyroków!

Zobacz także:

Kolejne 3 prawomocne wyroki w sprawach kredytów powiązanych z CHF!

 

Sprawdź naszą ofertę w zakresie:

 
 

Referencje kancelarii Kaczmarski Żurowski potwierdzają

KONTAKT

SIEDZIBA W KRAKOWIE


ul. św. Wawrzyńca 39/2
31-052 Kraków

GODZINY OTWARCIA


Pn-Pt 09:00 – 17:00

Prosimy o wcześniejsze umawianie terminów spotkań.


© 2019 Kaczmarski Żurowski Adwokaci.
Regulamin Informacja RODO

logo-footer