Figurka i prawnik przy pracy

Na dobry początek tygodnia – kolejne dwa korzystne rozstrzygnięcia, które zapadły w sprawach naszych Klientów:

1. W dniu 16.04.2021 r. Sąd Okręgowy w Katowicach (SSO Anna Bogaczyk-Żyłka, II C 341/19) uwzględnił w całości nasze powództwo zasądzając na rzecz naszej Klientki od ING Bank Śląski kwotę ponad 45 tys. zł wraz z odsetkami za opóźnienie, a także obciążając bank w całości kosztami postępowania.
Sąd uznał, że umowa kredytu jest nieważna. To nasz pierwszy – i mamy nadzieję, że nie ostatni – hat-trick! W piątek informowaliśmy bowiem jeszcze o dwóch innych rozstrzygnięciach, w których sądy potwierdziły nieważność umów kredytowych powiązanych z walutą obcą CHF.
 

Potrzebujesz pomocy prawnej?

 
2. Z kolei dzisiaj, tj. 19.04.2021 r., Sąd Okręgowy w Warszawie (SSO Tomasz Gal, XXV C 153/20) zasądził na rzecz naszego Klienta od Raiffeisen Bank International AG kwotę ponad 7 tys. zł i ponad 17 tys. CHF wraz z odsetkami za opóźnienie.
Sprawa dotyczyła umowy kredytu denominowanego, która została zawarta z Raiffeisen Bank Polska w 2005 roku. Co typowe dla tego składu orzekającego, Sąd uznał, że umowę można obiektywnie wykonać z pominięciem klauzul denominacyjnych jako umowę kredytu złotowego oprocentowanego zgodnie z zasadami wskazanymi w umowie, tj. w oparciu o stopę referencyjną LIBOR. Cieszy przy tym, że pierwszy raz w tym składzie Sąd uznał, iż nadpłaty tytułem odfrankowienia powinny być zasądzone w walucie CHF (dotychczas Sąd przeliczał je na PLN po kursie średnim NBP z dnia poszczególnych płatności).

Wyroki są nieprawomocne.

Zobacz także:

Uzyskaliśmy dla Was już ponad 400 korzystnych wyroków w sprawach przeciwko bankom!

 

Sprawdź naszą ofertę w zakresie:

 
 

Referencje kancelarii Kaczmarski Żurowski potwierdzają

KONTAKT

SIEDZIBA W KRAKOWIE


ul. św. Wawrzyńca 39/2
31-052 Kraków

GODZINY OTWARCIA


Pn-Pt 09:00 – 17:00

Prosimy o wcześniejsze umawianie terminów spotkań.


© 2019 Kaczmarski Żurowski Adwokaci.
Regulamin Informacja RODO

logo-footer