Konsultowanie się z prawnikiem

W dniu dzisiejszym, tj. 15 września 2016 roku, mija termin na zgłoszenie roszczeń związanych z ustanowieniem obszaru ograniczonego użytkowania wokół Portu Lotniczego „Katowice” w Pyrzowicach.

Uchwała Sejmiku Województwa Śląskiego Nr IV/53/12/2014 z dnia 25 sierpnia 2014 roku w sposób istotny ograniczyła prawa właścicieli nieruchomości znajdujących się w strefie oddziaływania lotniska w Pyrzowicach.
 

Potrzebujesz pomocy prawnej?

 
Ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska przewiduje jednak mechanizmy, które pozwalają uzyskać stosowne odszkodowanie za utratę wartości nieruchomości, jak również środki niezbędne na rewitalizację akustyczną posiadanych budynków.

Właśnie kończymy przygotowywanie ostatnich z kilkudziesięciu pozwów, jakie w imieniu klientów składamy do Sądu Okręgowego w Katowicach przeciwko Górnośląskiemu Towarzystwu Lotniczemu S.A. – podmiotowi zarządzającemu Międzynarodowym Portem Lotniczym „KATOWICE” w Pyrzowicach. Choć ostatnie dni były bardzo ciężkie, to jednak z satysfakcją kończymy jeden z ważniejszych etapów pracy nad „odszkodowaniami lotniskowymi” – jak przyjęło się nazywać te sprawy w naszej kancelarii.

Zobacz także:

Kaczmarski Żurowski Adwokaci w rankingu Forbes.pl!

Sprawdź naszą ofertę w zakresie:

Dodaj komentarz:

*

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany na stronie.

KONTAKT

SIEDZIBA W KRAKOWIE


ul. św. Wawrzyńca 39/2
31-052 Kraków

GODZINY OTWARCIA


Pn-Pt 09:00 – 17:00

Prosimy o wcześniejsze umawianie terminów spotkań.


© 2019 Kaczmarski Żurowski Adwokaci.
Regulamin Informacja RODO

logo-footer