Sprawy frankowe

Nasza kancelaria z powodzeniem prowadzi sprawy frankowe.
Niektóre z nich opisujemy w tej kategorii bloga.

Ugoda z bankiem w sprawie spłaconego kredytu frankowego

Spłacony kredyt frankowy a ugoda z bankiem

Czy po spłaceniu kredytu frankowego można podpisać z bankiem ugodę? Czy jest to rozwiązanie korzystne dla frankowiczów? W niniejszym artykule tłumaczymy, jak przedstawia się kwestia podpisywania ugody z bankami po spłaceniu kredytu CHF. Dowiesz się m.in., czy możliwe jest podpisanie…

Pozew frankowy. Jak złożyć pozwy bankowe

Pozwy frankowe – jak pozwać bank?

Unieważnienie umowy frankowej może przynieść nawet kilkaset tysięcy złotych korzyści frankowiczom. Warunkiem jest jednak uzyskanie korzystnego wyroku sądu. Sprawy przeciwko instytucjom finansowym należą do bardzo skomplikowanych, począwszy od sporządzenia pozwów frankowych, poprzez reprezentację w postępowaniu sądowym, na rozliczeniu z bankiem…

Konsultacja z prawnikiem

Małżeński ustrój majątkowy a proces frankowy – co warto wiedzieć

Wiele osób, które zaciągnęły kredyt indeksowany lub denominowany do CHF, w ostatnich latach zdecydowało się wstąpić na drogę postępowania sądowego przeciwko swojemu bankowi.. Jednym z zagadnień, które bezwzględnie należy omówić z prawnikiem przed wniesieniem pozwu przeciwko bankowi, jest ustrój majątkowy…

Odfrankowienie kredytu

Odfrankowienie kredytu – czy takie wyroki jeszcze zapadają?

Czy w sprawach kredytów frankowych sądy wciąż wydają orzeczenia o tzw. odfrankowieniu? W artykule tłumaczymy, dlaczego sprawy frankowe obecnie kończą się niemal zawsze unieważnieniem umowy. Co oznacza odfrankowienie kredytu? Tak zwane odfrankowienie kredytu było jedną z możliwości rozwiązania kwestii abuzywnych…

Analiza umowy kredytowej

Zarzut zatrzymania – o co chodzi i jak się przed nim bronić?

Banki, które udzielały kredytów frankowych, wskutek wyroków Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i Sądu Najwyższego przegrywają obecnie około 98% procent spraw frankowych, wytaczanych przez kredytobiorców. Aby uniknąć strat i potencjalnych problemów finansowych szukają sposobów na zniechęcenie frankowiczów do wstępowania na drogę…

Przegrana sprawa frankowicza z PKO BP

Przesłuchanie stron – nasz komentarz dla prawo.pl

Czy przesłuchanie stron w procesach frankowych zawsze jest konieczne i uzasadnione? Ostatnio informowaliśmy o dwóch orzeczeniach Sądu Apelacyjnego w Krakowie wydanych w prowadzonych przez nas sprawach – I ACa 1070/22 z 21.11.2024 r. oraz I ACa 1067/22 z 22.11.2024 r.…

Obliczanie ulgi odsetkowej

Ulga odsetkowa a unieważnienie kredytu frankowego

Odliczałeś od PIT-u część odsetek w ramach przysługującej Ci ulgi odsetkowej od kredytu hipotecznego? Dowiedz się, co to oznacza w kontekście unieważnienia kredytu frankowego przez sąd. Sprawdź, kiedy musisz skorygować ulgę i zapłacić podatek, a kiedy uda się tego uniknąć.…

Przygotowanie do sprawy frankowej w sądzie II instancji

Sprawa frankowa w II instancji. Jak przebiega apelacja?

Sprawy frankowe zazwyczaj nie kończą się na I instancji i niezależnie od treści zapadłego wyroku – strona, na niekorzyść której orzekł sąd, w znakomitej większości przypadków składa apelację. W niniejszym artykule tłumaczymy, jakie warunki trzeba spełnić, aby złożyć apelację od…