Policja przestrzega przed oszustwami "na kredyt frankowy"

Szczecińska Policja informuje o próbach wyłudzeń, w których oszuści podają się za pracowników instytucji pomagających frankowiczom odzyskać pieniądze utracone w efekcie zaciągnięcia kredytu we frankach szwajcarskich. Podpowiadamy, jak nie dać się oszukać oraz jak znaleźć profesjonalną pomoc w sporze z bankiem.

Jak działają oszuści?

Według Szczecińskiej Policji oszuści dzwonią na wybrane numery telefonu i informują o tym, iż wiedzą, że osoba, która odbiera telefon, ma zobowiązania finansowe związane z kredytem frankowym. Potrafią być bardzo przekonujący, tłumacząc szczegółowo, jak będzie przebiegał proces uzyskania odszkodowania od banku, a następnie proszą o dostęp do bankowości internetowej, tj. login i hasło do logowania się do konta bankowego online. Po podaniu im haseł przez osoby pokrzywdzone mogą oni przelać oszczędności z konta na dowolny rachunek bankowy.

Jak nie dać się oszukać?

Najważniejsza zasada: Nigdy nie podawaj przez telefon danych do logowania do konta lub danych karty płatniczej.

Pracownicy kancelarii prawnych lub innych instytucji świadczącej pomoc w uzyskiwaniu odszkodowań nigdy nie proszą o loginy i hasła. Są to wrażliwe dane, których nie należy udostępniać nikomu.

W przypadku odebrania takiego telefonu należy rozłączyć się, a próbę oszustwa zgłosić Policji.

Jak odzyskać pieniądze z kredytu we frankach? Fachowa pomoc

Osoby, które zaciągnęły kredyt w CHF, mogą odzyskać utracone pieniądze, korzystając z pomocy profesjonalnych kancelarii prawnych. Jeżeli pokrzywdzonym frankowiczom na tym zależy, powinni zgłosić się do kancelarii prawnej, najlepiej specjalizującej się właśnie w tym rodzaju postępowań sądowych.

Aby upewnić się, że ma się do czynienia z legalnie działającą kancelarią, która świadczy profesjonalnie usługi prawne, można zweryfikować jej wiarygodność. Jak to zrobić? Istnieje kilka sposobów:

Kancelaria Kaczmarski-Żurowski – pomoc w odzyskiwaniu pieniędzy z kredytów CHF

Od lat reprezentujemy frankowiczów w postępowaniach sądowych przeciwko bankom udzielającym kredytów we frankach szwajcarskich. Uzyskaliśmy już ponad 900 korzystnych wyroków sądów, w tym ponad 200 prawomocnych.

Dokonamy bezpłatnej analizy Twojej umowy kredytowej i ocenimy szanse na pozytywne rozstrzygnięcie sprawy przez sąd. Dopiero wtedy podejmiesz decyzję o dalszej współpracy.

CategorySprawy frankowe

KONTAKT

SIEDZIBA W KRAKOWIE


ul. św. Wawrzyńca 39/2
31-052 Kraków

GODZINY OTWARCIA


Pn-Pt 09:00 – 17:00

Prosimy o wcześniejsze umawianie terminów spotkań.


© 2019 Kaczmarski Żurowski Adwokaci.
Regulamin Informacja RODO

logo-footer